rzecznik patentowy

Katarzyna Kędzierska

Prawnik, rzecznik patentowy, blogerka, minimalistka. Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej z 10-letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz budowaniu wartości marki w czasie. Praktyk biznesu i przedsiębiorca. Współzałożycielka oraz Dyrektor Zarządzający sieci biur coworkingowych pod marką COPOINT. Prowadzi największy, polski blog o minimalizmie pod marką SIMPLICITE. Ekspert, prowadzi szkolenia w zakresie budowania wartości marki w ujęciu prawnym w unikalnym programie Akademii Marki z Klasą.

 

 

Zawodowe doświadczenie zdobywała zarówno w pracy dla jednej z czołowych kancelarii prawniczych, jak i jednym z największych koncernów spożywczych na świecie. W latach 2006 – 2013 pracowała dla Nestle Polska S.A. w zespole odpowiedzialnym za kompleksową ochronę prawną w zakresie własności intelektualnej w spółkach z Grupy Kapitałowej Nestle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry). Pod jej opieką pozostawały marki o wielomilionowej wartości m.in. NESCAFE, NESPRESSO, WINIARY, GERBER czy KITKAT.

 

 

Wszechstronnie wykształcony prawnik. Ukończyła studia prawnicze i administracyjne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz specjalistyczne studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim – Podyplomowe Studium Ochrony Własności Przemysłowej oraz Podyplomowe Studium Ochrony Własności Intelektualnej. Wpisana na listę rzeczników patentowych, prowadzoną przez Urząd Patentowy RP, pod numerem 3369. Profesjonalny pełnomocnik przed Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej (OHIM) w Alicante (European Trademark Attorney).

 

 

Należy do Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, jest również członkinią prestiżowego klubu biznesowego Lady Business Club. Filantropka, współpracuje ze Stowarzyszeniem Wiosna, organizatorem akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

 

 

Posiada niezbędne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

 

 

Prywatnie pasjonatka podróży. Skakała ze spadochronem, pływała z delfinami w Turcji i pod wodospadami w Tajlandii, jeździła konno na Kubie. Marzy, aby zostać współczesnym Leonardo da Vinci z uwagi na wielość talentów i podobnie jak on wierzy, że prostota jest szczytem wyrafinowania.

 Moją misją jest zapewnienie indywidualnej i skutecznej strategii ochrony każdej marki.Wykształcenie:

Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Podyplomowe Studium Własności Intelektualnej Uniwersytetu Warszawskiego

Podyplomowe Studium Własności Przemysłowej Uniwersytetu Warszawskiego


Przynależność do organizacji:

Polska Izba Rzeczników Patentowych

Lady Business Club